Upravit stránku

Nová kolekce: Speckle

Na nedávném veletrhu NeoCon® v Chicagu byl Speckle představen jako nenápadná, sofistikovaná tkanina. Na první pohled se Speckle jeví jako jednobarevný, i když ve skutečnosti obsahuje drobný, nepřehlédnutelný vzor. Celkový dekor působí ve velkém prostoru jednoduše, avšak propracovaně při bližším pohledu.

Speckle je dostupný v kategoriích podlahy a tapety a ve formátech: role o šíři 1,83 cm, čtverce o rozměru 45,7x45,7 cm a lamely 15,2x91,4 cm. Chilewich experimentoval s pokládkou čtverců – především při instalaci šachovnicového designu vynikne přirozený barevný posun mezi osnovou a útkem, který přidává této nenápadné tkanině na bohatosti a zajímavosti. Speckle je ideální pro prostory, ve kterých je podlaha základem pro aplikaci odvážnějších interiérových prvků. Kolekce obsahuje čtyři barevné varianty: Blue, Mercury, Onyx a Taupe.

contract_wall_speckle_taupe_480x500

Na rozdíl od koberce se všitým vlasem je tkaná podlaha hladká a disponuje bezpečným a nenáročným povrchem, který nezadržuje škodlivé elementy, jako jsou roztoči a prach. Dostupné spodní podložky se pohybují od měkkých a pohodlných až po tvrdé a vodotěsné. Co se týče udržitelnosti, vlákna použitá v tkaninách obsahují bezftalátová změkčovadla, sestávající z obnovitelných rostlinných surovin, a tím přispívají ke zvýšení bodového hodnocení v rámci programu pro LEED certifikaci projektů. Tato patentovaná příze se nazývá TerraStrand® a byla vyvinuta společností Chilewich ve snaze přispět vlastními produkty k výraznému zlepšení životního prostředí. Každý m² tkaniny z TerraStrand™ vlákna ušetří 0,90 litrů ropy a 0,22 kg CO2 ve srovnání s běžnými tkanými vinyly.